×
Meniu

Instituții

DIRECŢIA ÎNVĂŢĂMÎNT SOROCA

LICEE

Instituţia Numele conducătorului Telefon  Adresa electronică
1 Instituția Publică

LT ,,Constantin Stere”, Soroca

Baş Vasile 2-24-57;

2-75-46;

 

ltcstere@gmail.com

vasilebas@yahoo.com

2 Instituția Publică  LT ,,Petru Rareş”, Soroca Mitrofan Dionis

 

2-25-89 d.

2 41 86 s.

 

petru.rares@rambler.ru

petrurares98@mail.ru

3 Instituția Publică LT ,,Ion Creangă”, Soroca Iavorschi Anatolie 2-65-44

 

ioncreanga87@mail.ru
4 Instituția Publică LT ,,A. Puşkin”,Soroca

Şilova Silvia

 

8-15-01

 

lt.puskin.soroca1@gmail.com

 

5 Instituția Publică

LT Visoca

Buzilă Marin 52-2-66

 

liceulteoreticvisoca@gmail.com

 

GIMNAZII

Instituţia Numele conducătorului Telefon

 

Adresa electronică
1 Gimnaziul Bădiceni Gumenco Angela 41-4-20

 

lbadiceni@yahoo.com 
2 Gimnaziul  Bulboci Cojocaru Parascovia 57-0-29; gimnaziulbulboci@gmail.com

 

3 Gim „Andrei Porcescu”, Căinarii Vechi Marinescu Grigorie

 

75-2-81

 

gimnaziulporcescu@gmail.com

 

4 Gimnaziul Cosăuţi Alexandrov Ludmila 61 3 61

 

alexandrov.ludmila@mail.ru 

gimnaziulcosauti@gmail.com

5 Gimnaziul Cremenciug Ceban Galina 93-5-25

 

cremenciug@yandex.ru

 

6 Gimnaziul Cerlina Ţui Viorica 59-4-63

 

vioricatui@mail.ru 

gimnaziulcerlina@mail.ru

7 Gimnaziul Dărcăuţi Sugailo Angela 72-3-66

 

 sugailoangela@rambler.ru

ipgimnaziuldarcauti@gmail.com

8 Gimnaziul ”Gheorghe Nastase”, Hristici Caldare Daniela 94-3-19

 

 

dana.toaca@mail.ru
9 Gimnaziul Holoşniţa Dorif Ina 70-0-54

 

inarussu@gmail.com

 

10 Gimnaziul  Nimereuca Gogu Aurica

 

63-4-32

 

goguandrey@mail.ru 

goguaurica01@gmail.com,

11 Gimnaziul  „Anatol Pînzaru”, Pîrlita Cazac Igor 62-3-62

 

i-cazac@mail.ru

 

12 Gimnaziul  Racovăţ Brăiescu Livia 60-2-18

 

gimnaziulracovat@gmail.com

 

13 Gimnaziul Rubleniţa Catan Alina

 

93-6-07

 

gimnaziulrublenita@mail.ru

gimnaziulrublenita@gmail.com

14 Gimnaziul Regina Maria Tăbîrţă Maria 45-6-01

 

tabvas@mail.ru 

 

15 Gimnaziul Rudi Raischi – Cazac Elena 0251 93528

 

gim.rudi1@gmail.com

rai_elena@mail.ru

16  Gimnaziul Stoicani Sochirca Mariana 43-6-64

 

gimnaziul_stoicani@mail.ru

m.sochirca70@gmail.com

17 Gimnaziul Schineni Pocitari Lilia 47-4-00

 

gimnaziulschineni@gmail.com 

 

18 Gimnaziul Slobozia – Cremene Cecan Stela 43-2-76

 

gimnaziul.sloboziacremene@rambler.ru 
19 Gimnaziul  „Valeriu Burduja”, Șeptelici Haric Aurel 64-3-87

 

hariceugen@mail.ru 

gimnaziul.v.burduja@gmail.com

20 Gimnaziul Şolcani Chiorescu Zinaida

 

73-4-03

 

andronic.80@mail.ru 

 

21 Gim. ”Eva Gudumac”, Tătărăuca Veche Ciobanu Aliona 94-3-09

 

alionaciobanu69@gmail.com

 

22 Gimnaziul  „ Grigore Vieru”, Vasilcău Solovei Iuliana 48-2-65

 

solovei.iuliana@mail.ru 

gvieru.vasilcau@mail.ru

23 Instituţie Publică Gimnaziul Vărăncău Taşnic – Stici Ala 78-5-90,

 

stici.alla@mail.ru

gimnaziul.varancau@gmail.com

24 Gimnaziul ”Dinastia Romanciuc”, Vădeni Vataman Silvia 49-0-18

 

gimnaziulvadeni@rambler.ru 

 

25 Gimnaziul Voloave Zabrian Galina 40-9-72

 

g.zabrian@mail.ru
26 Gimnaziul ”Alexandru Lupaşcu”, Volovița Rahimov Svetlana 46-2-73

 

gim.volovita@mail.ru 

 

27 Gimnaziul  „Nicolae Cornea”, Zastînca Perciun Tatiana 3-34-91

 

perciun.tatiana@yandex.com 

 

28 Gimnaziul „Dumitru Matcovschi”, or. Soroca Fortuna Viorica 2-30-71

 

viorica.fortuna@yahoo.com 

 

ŞCOLI PRIMARE-GRĂDINIŢE

Instituția Numele conducătorului Telefon servici Adresa electronică
1 ȘP-G   „Veniamin Apostol”, Dubna Moscalu Valentina 79-4-09

 

moscaluvalentina_69@mail.ru

 

2 ȘP-G „M.Secară”,Niorcani Buzilă Svetlana 079850177 buzila.64@mail.ru
3  ȘP-G   s. Sobari Donos Galina 92-7-33

 

donosgalina@gmail.com

 

4 ȘP-G   s. Slobozia Nouă Catlabuga Lilia 079387810 catlabugalilia@gmail.com
5 ȘP-G   s. Tătărăuca Nouă Sacovschi Svetlana 068060695 svetlana.sacovschii@gmail.com
6 ȘP-GF Oclanda Vacari Mariana marianna.vakar@mail.ru

spgradinitaoclanda@gmail.com

ŞCOLI  PRIMARE

Instituția Numele  conducătorul Telefon serviciu Adresa electronică
1 Şcoala primara Băxani Arvinte Larisa 77-3-07

 

larisa.arvinte@mail.ru

 

2 Şcoala primara Iarova Levandovschi Silvia 93-4-54

 

levodeanscaia_silvia@mail.ru

 

3 Şcoala primara Ocolina Strulea Marina 44-1-78

 

ocolina.scoala@gmail.com

stelacalmatui@gmail.com

4 Şcoala primara Parcani Boldescu Svetlana 53-2-18

 

boldescu83@mail.ru

scparcani@mail.ru

5 Şcoala primara Redi -Cereşnovăţ Drăgălin Stela 40-1-55

 

dragalin.stela75@mail.ru

 

6 Şcoala primara Slobozia. – Vărăncău Comendant Natalia 94-2-36

 

comendant80@mai.ru

 

7 Şcoala primara Trifăuţi Vacula Victoria 48-8-81

 

victoria.vacula65@mail.ru

 

 

 

CENTRUL DE CREAȚIE PENTRU COPII SOROCA

1.

 

Numele,Prenumele
cadrului didactic
Tel. mobil e-mail
2. Plop Valentina 069523933 cccsoroca@mail.ru сссsperanta@gmail.com

ȘCOALA SPORTIVĂ RAIONALĂ

1. Gîtlan Vsevolod 069807033 gitlan.vsevolod@mail.ru
2. Șusterman Ion 06723702 isusterman@mail.ru

CENTRUL RAIONAL PENTRU ELEVII CAPABILI DE PERFORMANȚĂ

1. Tinerelu-Negru Rodica 69003888 rodicatinerelunegru@gmail.com

Date de contact IÎ