martie
18
2019

Orarul desfășurării testării candidaților la examenele de absolvire, sesiunea 2019

Descarcă ordinul MECC  ⇒     Ord. nr. 236 din 13.03.2019 orarul pretestarilor

martie
18
2019

ASEM vine în ajutorul tău la susținerea examenului de BAC la matematică

Pentru a afla mai multe detalii accesează link-ul de mai jos:  ⇓ http://www.ase.md/bac-2019.html

martie
04
2019

„POVESTEA FĂRĂ SFÂRȘIT” a cărților care trec Prutul de Emil-Corneliu Ninu

Ca o obligație morală de a continua pilda părinților noștri, Aurelia (1925-2006) și Constantin Ninu (1915-2004), după decesul acestora, eu și fratele meu, George, am fondat mai mult ONG-uri, cum ar fi Subfiliala Mangalia a Asociației Naționale CULTUL EROILOR „Regina Maria”, „Victoria Revoluției din Decembrie  ’89”, „Asociația CULTUL EROILOR Mangalia”, „Alianța Demnității Noastre”. În apele […]

februarie
25
2019

Concurs național ”Mediul local și dezvoltarea durabilă”

Concurs_Mediul Local și dezvoltarea durabilă

februarie
25
2019

Concursuri național_ISTORIE

Concurs _Holocaust  

februarie
18
2019

Concurs de desen_Bunicii Grijulii

Concurs_Bunicii grijulii

februarie
15
2019

Concursuri naționale: „Cunoaște-ți parlamentul” și „Tineretul pentru o Moldovă fară violență și droguri”

Circularele și detaliile cu referire la conditiile de participare și datele persoanelor responsabile le găsiți mai jos:                        ⇓ Concurs_Cunoate-ți parlamentul Concurs_O Moldovă fără violență  

februarie
15
2019

Concurs_”Incluziunea digitală rurală”_ediția a V-a

   Condițiile de participare le găsiți aici  ⇒  Concurs_Incluziune digitala rurala_2019

februarie
14
2019

Concurs republican ”Limba noastră-i o comoară”, ediția a III-a ”Vasile Romanciuc”

Regulamentul de organizare și desfășurare a Concursului republican îl găsiți aici ⇒ Regulament _Limba noastră-i o comoară_2019

ianuarie
28
2019

Olimpiade raionale 2019

     În atenția comunității școlare ! Vă prezentăm graficul olimpiadelor raionale care se vor desfășura în incinta IP Liceul Teoretic ”P. Rareș”, ora 10  (elevii sunt rugați să se prezinte la ora 9:30) Disciplina   Data Ora Localul/instituția Matematica(cl.VII-XII)   02.02.2019 10.00 LT,,P.Rareș” Limba franceză/engleză(cl.IX-XII)   02.02.2019 10.00 LT,,P.Rareș” Ecologia(cl.IX-XII)   02.02.2019 10.00 LT,,P.Rareș” […]